AZ ORBÁN BALÁZS ÁLTALÁNOS ISKOLA BEÍRÁSI KÖRZETE
2020-2021-es tanévre
STRADA PINTENII (SARKANTYÚ UTCA)
STR. JÓZSEF ATTILA
STR. FÎNTÎNEI (KÚT UTCA)
STR, SZENTJÁNOS
B-DUL INDEPENDENȚEI NR.1-42 (FÜGGETLENSÉG)
STR. ADY ENDRE
ALEEA PRIMĂVERII (TAVASZ SÉTÁNY)
INTR. FRĂȚIEI (TESTVÉRISÉG BEJÁRAT)
INTR. ZORILOR (VIRRADAT BEJÁRAT)
STR. PIATRA TĂRCII (SZARKAKŐ UTCA)
STR. TABEREI (TÁBOR UTCA)
STR. BEM JÓZSEF
STR. SZIGETI GYULA
STR. SIMÉNLOK
INTR. ALBĂ (FEHÉR BEJÁRAT)
STR. LÓRÁNTFFY ZSUZSANNA
STR. VERDE (ZÖLD UTCA)
STR. CIOCÂRLIEI (PACSIRTA UTCA)
STR. PĂCII (BÉKE UTCA)
STR. SZENTIMRE
STR. CSALÓKA
STR. MÓRICZ ZSIGMOND
STR. SZELES JÁNOS
STR. SZÁSZOK TÁBORA
STR. NAPSUGÁR
STR. TRECĂTORII PIETROASA (KÖVESHÁGÓ)
STR. RAMOCSA
STR. ROUA (HARMAT)
STR. MARGARETA
STR. POIANA NARCISELOR (NÁRCISZRÉT)
STR. CURCUBEULUI (SZIVÁRVÁNY)
STR. DREAPTĂ
STR. GHIOCELULUI (HÓVIRÁG)
STR. MAGNOLIA
A Magyar kultúra napja alkalmával idén József Attila verseit olvasták az O.B.-s diákok február 18-án. Az iskola könyvtárába testületileg bevonultak szerre a kisdiákok és órákon keresztül olvastak, olvastak… A könyvek templomában elhangzott sok gyönyörű verssor- egymást követve zengtek a költő gondolatai a gyermekek által. Mindez történt úgy, hogy együtt olvasott fel a magyar nemzet ezen a napon!
,,Már egy hete csak a mamára
gondolok mindíg, meg-megállva.
Nyikorgó kosárral ölében,
ment a padlásra, ment serényen.’’ ( Mama/ József Attila)
Az I. A. osztály tanulói Nagy Enikő tanítónővel abba a szerencsébe részesültek, hogy egy élményteli órát tölthettek Dicső Edina írónővel a Boldogságvarázslás című könyv megálmodójával. Boldogságvarázslás fortélyokat sajátíthattak el interaktív módon a meséi által, mely felvértezi őket. A mesék és történetek tanulságai olyan gyakorlatokat tanítanak a gyerekeknek, melyek segítségével boldoggá varázsolhatják a saját és mások mindennapjait.
Köszönet a csodás pillanatokért!
Február 2-án, vasárnap iskolánk névadójára emlékeztünk a szejkefürdői síremléknél és a városközponti Orbán Balázs szobornál. Születésének 191.évfordulóján fejet hajtottunk Orbán Balázs munkássága és hagyatéka előtt, tisztelettel hallgattuk végig az emlékbeszédeket és kegyelettel emlékeztünk a szegény báróra, a Székelyföld leírójára, a nagy fotográfusra, földünk szülöttjére. Az emlékünnepséget szavalatukkal és éneklésükkel iskolánk diákjai is emlékezetessé tették: Dimény Boglárka VIII.B. osztályos diák küldött üzenetet a jelenlévőknek valamint népdalcsokorral tisztelegtek Geréb Harmat tanító néni kisdiákjai. A megemlékezés mindkét helyen koszorúzással zárult.
- január 18- án, szombaton 10 órai kezdettel tartották a XXI. Csak tiszta forrásból elnevezésű népdalvetélkedő udvarhelyszéki szakaszát, ahol az Orbán Balázs Általános Iskola dalos pacsirtái is jelesen képviselték iskolánkat.
A Szent Miklós templomban évről-évre misztériumjátékot adnak elő a plébániához tartozó diákok, akiknek mindig legnagyobb része az Orbán Balázs iskolából kerül ki. A mai rohanó világban ezek a gyermekek meghallották a hívó szót, és lelkesedéssel készültek a misztériumjáték bemutatására, melynek címe „Mária misztériuma” volt. Itt találkozhattak Máriával és a Kisdeddel, akiket Szent József védő szeretete övezett. Az egyszerű és talán hideg istállócskába azonban egyszer csak megérkeztek a Pásztorok, és melegséget hoztak magukkal a Szent Család otthonába. Láthatták a jó hírt hozó angyalokat, majd megérkeztek a háromkirályok: Gáspár, Menyhért és Boldizsár, és elhalmozták minden földi jóval a Kisjézust. A misztériumjátékot a kórus énekszámai ékesítették. Hiszem azt, hogy a 34 diák (21 szereplő, 13 énekes) lelkes szereplése sok ember szívét felmelegítette. És valóban béke és szeretet töltötte el, nemcsak a templomban levőket, hanem bőven vittek haza otthonaikba is, amelyből reméljük, hogy sokáig tudnak töltekezni.
Nagy Hajnal vallástanárnő
A 2019-2020-as tanév első félévének nehezen lett vége...Már mindenki nagyon várta a vakációt még akkor is, ha tavaszias hangulatú tél van. Utolsó iskolai napon, gyakorlathoz híven az osztályok dallal-tánccal búcsúztak a karácsonyfa alatt, majd mindenki elvonult a megérdemelt pihenésre. Jó vakációt!
Már több éve ebben az időszakban ellátogatunk a máréfalvi Összefogás Házába és adományt viszünk, segítve ezáltal a gyermekház fenntartását. Ott jártunkkor,az iskolából érkező gyermekek segítettel a szállítmány lepakolásánál és hálásan köszönték azt. A gondnok szerint tartós élelmiszereinket és tisztítószereinket egész évben használják , ez nagy mértékben megkönnyíti a gyermekház fenntartását. Ránk mindig számíthatnak!
Városunkban megnyílt az új, fedett jégpálya, ahová több osztálycsoport ellátogatott. Vakáció előtti utolsó iskolai napokban a VII.A. és VII.B. siklott a jégen. Átsiklottak a vakációba!!!
Egy szép decemberi napon felkerekedett iskolánk 160 tanulója és Szebenbe látogattak a karácsonyi vásárra. Az osztályfőnökök igazi vásárra vitték a nagy csapatot, hisz a szebeni főtéren volt minden, ami szemnek- szájnak ingere: mézeskalács, sült gesztenye, vattacukor, törökméz, forró tea, pergelt cukor...na és persze óriáskerék, varázslatos karácsonyfa, mesevonat és csoda, csoda, csoda! Jöhet a karácsony!!!
A III.A. osztályos kisdiákok- Geréb Harmat tanító néni vezetésével ellátogattak a Pap kertbe, az idősek otthonába, ahol ünnepi műsorral kedveskedtek az otthon lakóinak. A négy gyertya történetét előadva azt sugallták, hogy létezik szeretet és gondoskodás, jóindulat és reménység. Karácsonyi hangulatot próbáltak kelteni azon emberek szívében, akik életük során sok szép karácsonyt biztosítottak családjaik számára, most viszont szeretteiktől külön élnek valamilyen okból. Saját készítésű kis ajándékaikkal lepték meg a néniket, bácsikat, az öregotthonnak pedig az iskola adományát nyújtották át. Boldog karácsonyt!
Igazi ünnep volt a III.A. osztály számára az a decemberi szombat, amikor a tanító néni szervezésében Mikulásozni indultak a havas Zeteváraljára. A kis ünneplőket elkísérték a családtagok is, így együtt örvendezett kicsi- nagy egyaránt az tisztán csengő dallamoknak és az ajándékoknak. Jó együtt ünnepelni!
Mint minden évben, az idén is bekukkintott hozzánk a nagy szakállú Mikulás. Belátogatott az osztályokba, megkérdezte ki milyen gyermek volt és hallván, hogy az OB-ban mindenki maga a megtestesült jóság és szorgalom, ajándékokat osztogatott. Az volt a csúcs, amikor a Mikulás is visszavedlett gyermekké és két kézzel repítette hátra felé a magasba a cukorkákat. Persze, a gyermekseregnek sem kellett több, egymás hegyére-hátára vetődve próbálták a cukorkákat összeszedni...A tanári kar is azt bizonygatta: olyan jó néha gyermeknek lenni!!!
A kis matematikus ,,Baglyok’’ négytagú csapatja- tanítójukkal együtt kiutazott Budapestre, hogy a legutolsó megmérettetésén is részt vegyenek a Bolyai Matematika Csapatversenynek. Az utazásra egy hét végén került sor, a feladatmegoldó verseny szombaton, november 23-án volt. Külön büszkeséggel töltötte el a gyermekeket, hogy ők képviselhették az erdélyi harmadikosokat. Tapasztaltak, láttak, feledhetetlen élményekkel tértek haza. Jakab Hajnal tanító néni nagyon büszke kis csapatára ! Gratulálunk, fiúk!