2020 őszén kezdtük el a FussNeki adománygyűjtő programunkat, aminek kivitelezését a napokban fejeztünk be.
A 2020-2021-es tanév sok megpróbáltatás elé helyezte a gyermeket, tanárt, szülőt egyaránt. A világjárvány miatt online oktatásba kényszerül sokszor az intézmény. Digitális eszköztártól függ minden percünk, olyan fontos a performáns felszerelés, mint a levegő.
MEGSEGÍTÉS/ PÓTLÁS/ FELZÁRKÓZTATÁS!!!!
Megjelent a 3300/ 2021-es törvény az online okozta hiányosságok pótlására: Program național pilot ,,Școală după școală”
Néhány információ, ami eligazodást biztosít:
- érvényes az elemi és gimnáziumi tagozatra ( VIII is!),
- úgy hívják, hogy Școală după școală, ami mutatja, hogy a rendes iskolával párhuzamosan megy,
- a megsegítés egy csoportnak havi 20 órát foglal magába, tehát heti 5 órát lehet betenni ( minden napra egyet),
- feltétel: kell vállalja a tanító/ tanár/ diákok és eleget kell tenni néhány követelménynek
- mindent bizonyítani kell és mindennel el kell számolni!
- Követelmények:
Tudnivalók az induló iskolai élethez
A lehető legjobban szeretnénk csinálni ezt a ,,másféle’’ iskolakezdést, hogy ne csak annyit tartson, mint az őszi nekifutás…Ezért megint agyonszerveztük a mozzanatokat a 3235-ös Rendelet értelmében. Ismételünk, pontosítunk néhány szabályt, kérést:
A mindenkori február 3- dika iskolánk névadójának a születésnapi évfordulója. 192 évvel ezelőtt , Lengyelfalván született Orbán Balázs- a ,,legnagyobb székely’’- akinek leszármazottai, követői vagyunk mindannyian.
MÁSODIK LEHETŐSÉG
A Hargita megyei Tanfelügyelőség pályázati lehetőségeket kihasználva ( Program Național ,,Educația în Siguranță'') biztosít iskolánk tanulóinak 45 db táblagépet, az otthoni tanulás segítése céljából. Az esetleges igénylők jelentkezzenek az iskola titkárságán, ahol leadhatják igénylési aktáikat. Időpont: 2021 január 11-19 között.
Iskolánk VI.A. osztályos tanulói az idén is nekifogtak az adventi szeretetcsomagok gyűjtésének. Immár hagyományszerűen Böjte atya gyermekházainak tartós élelmiszert és tisztítószereket gyűjtenek.
Az Orbán Balázs nyomdokain verseny célja, hogy interdiszciplináris módon elősegítse a diákok számára a tudás megszerzését. A verseny két szakasza a diákoknak felkínálja, hogy motivációt találjanak a történelmi múlt megismerésében, és a gazdag népszokásaink felfedezésében.
2020 november 25-én lejárt a döntő az Élet a Földön természetismereti vetélkedőn. Online körülmény között a következő eredmények születtek:
15 db eszköz kerül kiosztásra
,,Școala de acasă”- Nemzeti Program keretén belül
Jogosultság: nappali tagozaton járó diák kérheti ( E-XII osztályos), aki rászorult
Minisztériumi Rendelet szabályozza 4738/20.07.2020
Szelekciós kritériumok:
Általános kritériumok: tanév elejétől iskolába járjon a diák
rászorultságát bizonyítani tudja
Immár harmadszorra hirdeti meg az Orbán Balázs Iskola az ÉLET A FÖLDÖN című környezetismereti vetélkedőt, Gábos Anna biológia és Nagy Endre földrajz tanárok vezetésével. A verseny az általános iskolák hetedikes diákjainaak szól, akik általános műveltségüket tehetik próbára környezetismeret terén. Az idei versenyen 81 diák jelentkezett a megyéből, akik online oldották meg a feladatsort , amit tanáraik kaptak kézhez a verseny napján. A Covid-okozta helyzet miatt a második forduló is online fog zajlani. Egyelőre közzé tesszük az első forduló 11 diákját, akik november25-én ismét rajthoz állnak azért, hogy kiderüljön: ki a legjobb a jók között?
Iskolánk több diákja vett részt az Udvarhelyi Fiatal Fórum által általános iskoláknak szervezett vetélkedőn, melynek fő témája a környezettudatosság volt.
Tisztelt Szülők!
Az Orbán Balázs Általános Iskola pedagógusaiként mindent megteszünk azért, hogy online térben is folytatni tudjuk oktatói munkánkat. Az előző időszak alatt sokat tanultunk mi magunk is, s levonva a tanulságokat egy megmérettetés után, megpróbáljuk még jobban tenni a dolgunkat. Ez egy folyamat, állandóan változnak a dolgok, de ezzel együtt mi is fejlődünk. Sokat tanulunk egymástól, s főként diákjainktól, hogy mit végzünk jól, és mit nem.
A továbbiakban szeretnénk a szülőkkel még szorosabban együttműködni, hiszen Önök megtesznek mindent azért, hogy megteremtsék gyermekeiknek a nyugodt körülményeket és a technikai feltételeket a tanuláshoz, mi pedig lelkiismeretesen és odaadással tanítunk.
Kedves tanulóink! október 19-23 között a megyei DSP utasítására otthoni oktatásra kerül sor. Így minden tanuló bekapcsolódik a Classroomba és tanítójával/tanárával ott fog dolgozni. Az órák órarend szerint lesznek megtartva online vagy offline- 40 perc tanítás/ 20 perc szünet. Az osztályfőnökök jelzik vasárnap estig minden osztály jövő heti programját. Kérünk, hogy készüljetek fel az általatok már ismert oktatási formára, vegyétek komolyan azt. A további programunkról hét végén döntenek. Munkára fel!