• Főoldal
  • Rólunk
    • Névadónk
    • Iskolánk története
    • Infrastruktúránk
    • Osztályaink
    • Szaktermeink
      • Biológia
      • Kémia
      • Informatika
    • Fejlesztő kabinet
    • Logopédia
    • Pszichológiai kabinet
    • Könyvtár
    • Tornaterem
    • Iskolakert
  • Munkatársaink
    • Pedagógusok
    • Adminisztratív személyzet
    • Kisegítő személyzet
    • Vezetőtanács
    • Szülőbizottság
    • Diáktanács
  • Oktatási kínálat
    • Kerettanterv
    • Választott tantárgyak
    • Körzet
    • Beiskolázási terv
  • Események
    • Versenyek
    • Rendezvények
    • Projektek
    • Testvérkapcsolat
  • Büszkeségeink
    • Aranykönyv
    • Eredményeink
  • Médiahírek
  • Elérhetőségek
  • Magyar
  • Română (România)
  • TANÉVSZERKEZET
  • ÓRAREND
  • FOGADÓÓRÁK
  • BELSŐ RENDSZABÁLYZAT
  • TERVEK
  • BESZÁMOLÓK
  • MINŐSÉGBIZTOSÍTÁS
  • EGYESÜLETÜNK
  • NAPLO

 Vasárnap, október 11-én lejárt a FussNeki adománygyűjtő programunk. Gyönyörű időben, rendkívül jó kedvvel futották le nagyköveteink közösen a közel 50 km-t. Muszáj volt nekik, mert az ,,önkéntes alapember'' fényképezőgéppel futott utánuk.

Bővebben...

Az egész Fuss neki lényege az, hogy adományokat gyűjtsünk iskolaszépítés céljából. Szeretnénk iskolánk bejáratát díszíteni  névtáblával, virágtartókkal,  kertelemekkel és használatba állítani egy iskolazászlót –iskolacsengővel.  Mindezt az iskolai szimbólumunkkal díszítenénk: vidám, színesceruza mintával!

Bővebben...

Tele aggodalommal és az ismeretlen helyzet  okozta gondolatokkal nyitottuk meg iskolánk kapuját szeptember 14-én. Szegény gyermekek! Szegény jómagunk!- mondtuk.

Bővebben...

 

Az idén is nekiFUTUNK!

A tavaly először kapcsolódtunk be a Fuss neki városi rendezvénybe, minek következményeként iskolánk lépcsőit színessé, csodálatossá varázsoltuk. Azóta is örömmel tapossuk a színes ceruzákat (amikor nincs karantén), színes lépcsőink csodájára járnak - mikor be lehet jönni az iskolába.

Bővebben...

A szigorú egészségügyi szabályok miatt kis csoportokban fogadta az iskola a diákjait.

Gábos Anna igazgató így köszöntötte a legkisebbeket:

,, Szeretettel köszöntünk 78 kisdiákot, akik a mai szeptemberi reggelen nem a napközibe foglalják el a helyüket, hanem a ceruzakertes iskolakapun tértek be hozzánk.

Bővebben...

Kedves diákok !

A sok huzavona után tisztázódni látszik néhány biztos pont az iskolai életünkben. Városunk- ezáltal iskolánk is-  zöld zónába tartozik, miszerint lehet testileg- lelkileg, azaz teljes erőbedobással rajthoz állni. Szeptember 14-én kezdődik az iskola, tehát készülhettek a nagy találkozásra. Tudja mindenki, hogy továbbra is be kell tartsunk néhány szabályt, ami a saját és társaink egészségét szolgálja.

Az elkövetkező közös életünket nagy figyelemmel terveztük meg, nagyon szeretnénk vigyázni rátok!

Első napunkat tanévnyitó nélkül tervezzük, egy oszi órán fogtok részt venni, amikor szervezési dolgokat fogtok megbeszélni tanítóitokkal. Érkezési sorrend a következő:

reggel 8 órára jönnek az előkészítősök ( A./B./C.)

8, 30-ra jönnek az I.-II. osztályosok ( A./B.)

8,45-re jönnek a III.-IV. osztályosok ( A./B.)

9,15-re jönnek az V.-VI. osztályosok ( A./B.)

9,30-ra jönnek a VII./VIII. osztályosok ( A./B.)

Kérünk, a megadott időre gyertek, hogy ne legyen torlódás a kapunál/ ajtónál.

Oldalsó ajtón jön be az: Elők.A./Elők.C./I.B./II..A./III.B./IV.A./V.B./VI.A./VI.B/VIII.A.

Hátsó ajtón jön be az : Elők.B./I.A./II.B./III.A./IV.B./V.A./VII.A./VII.B./VIII.B.

Az előkészítős kisdiákokat a szülők csak a kapuig kísérhetik, tovább a tanci vezeti.

Mindenki védő maszkot kell viseljen, amit otthonról hoz. Azzal is lehet boldog iskolásnak lenni!

A további programot mindenki megtudja a tancitól/ oszitól az osztálycsoportokban.

Lényeg a lényeg:  KEZDŐDIK AZ ISKOLAAA!!! Nekünk minden sikerül! Ugorjunk neki!

 

 

A székelyudvarhelyi Polgármesteri Hivatal szociális osztálya tanévkezdő, egyszeri támogatást hirdetett meg a 2020-2021-es tanévre. A beadandó akták között kell legyen egy iskolalátogatási igazolás, amit a titkárságunk készségesen kiállít az igénylőknek (az előkészítősöknek is!). 

Több információ itt olvasható: 

https://www.udvarhely.ro/tanevkezdesi-tamogatas-igenyelheto/?fbclid=IwAR3rjvOpKXdp230uAjZQcWR54oh44dMHs7h6xLVMG5pqYaPiGqL5fLTI02Y

 

 

Az Előkészítős diákok osztályokba való besorolása ÁBC sorrendben történt. A módozatot a 921/25.02.2020 Hargita megyei Tanfelügyelőség Procedúrájának  8.5.1. bekezdése szabta meg.

Iskolánkba 78 kisdiák iratkozott. Első mozzanatként a három testvérpár  osztódott az A,B,C osztályokba.

A többi gyermek ábécé sorrendet követve sorolódott be valamelyik osztályba.

A gyermekek osztályokba való szétosztása 2020.július 24-i  Vezetőtanács ülésen történt.

                                              Gábos Anna igazgató

Bővebben...

 

A 2019/2020-as tanévben 76 nyolcadikos diákunk küzdött meg a karantén utáni vizsgákkal. A sok munka eredménye meghozta az áldását, vizsgázóink derekasan állták a sarat. Íme a vizsgaátlagok! (sajnos ebben az évben a médiákat nem köthetjük össze nyilvánosan a tanulók neveivel, pedig mindenki maga harcolta ki a pontszámait...)

Bővebben...

 A három osztály nyolcadikos diák ( A,B,C) 8 csoportba van szétosztva a járványmegelőző intézkedések miatt. A felkészítő alatt a csoportok órarendje a következő lesz:

Bővebben...

Lassan kezdődnek a nyolcadikosaink iratkozásai, vizsgái. Sok sikert kívánunk nekik!

A szülőket és diákjainkat néhány információval segítjük az alábbiakban.

Bővebben...

Az V-VII osztályosok következő heti órarendje lennebb látható:

Bővebben...

OME 4267-841 közös

OMEC 4248 modificare EEVNAT

OMEC 4916 EVNAT 2019

Procedura pregatire EN-Covid19

  1. Online órarend 2020 május 25- 29 között
  2. Másféle Iskola -május 4-8, 2020.
  3. Legkreatívabbak versenye
  4. Hiányoztok, gyermekek!

19. oldal / 25

ElsőElőző14151617181920212223KövetkezőUtolsó

FŐOLDAL | KAPCSOLAT