Szeptember 10-én becsengettek a 2018-2019-es tanévre.

Az iskola udvarán gyülekező diákokhoz, tanárokhoz és a jelenlévő vendégekhez így szólt Gábos Anna igazgatónő:
,, Minden évben van egy első nap az iskolában-az a nap, amikor izgalommal, talán tartózkodással, kíváncsiskodással vagy éppen örömmel tucatnyi gyermek és szülő elindul az iskola felé, hogy találkozzon a vakációvégi valósággal.
A természet őszi pompába kezdett öltözni,
Minden élőlény az őszre próbál készülni.
Halványabb a napfény, erősebb a szellő,
Egyre több az égen a nemkívánt felhő.
Észre sem vettétek: a gólyák elmentek,
Biztos mozdulattal szelték a kék eget.
Csicsergett a fecske s csapatba verődve,
Elindult útjára, örök messzeségbe.
A színes pillangó keresi a helyét,
Az illatos mezőt, a kedvenc játszóterét!
Nem érti, hogy mi lett a gyönyörű világgal,
Zöldellő mezővel, mosolygó virággal?
Az egész nagy világban a színek fakultak,
A margarettáról a szirmok lehulltak.
Érzi minden jószág : vége van a nyárnak,
Indulni kell tovább minden kis vándornak.
Nyár után ősz jön, szünet után munka,
Szeptember elején nyílik az iskola.
OB-s kis csapatunk azért gyűlt itt össze,
Mert testileg- lelkileg felkészült az őszre.
S, ha összegyűltetek- akár a vándorok
Tanuláshoz fogni látom készen vagytok,
Ezennel hangosan világgá kiáltom:
Hogy a 2018-2019-es tanévet megnyitom!”
Őszinte leszek: ezeket a szavakat nem fogadta üdvrivalgás- mint a tanévzárót- de szépen , lassan a gyermekek ráhangolódtak a munka kezdetére.
Még egyszer: eredményes tanévet!